Uyap Doküman Dosyası (UDF) –PDF Olarak Kaydetme

YöneticiHane

Paylaşmak Güzeldir

Haberler: YöneticiHane'ye Hoş Geldiniz. Daha güzel bir ortam için sitemizi arkadaşlarınıza duyurmanızı ve etkin bir şekilde kullanmanızı bekliyoruz.


Uyap Doküman Dosyası (UDF) –PDF Olarak Kaydetme (Okunma sayısı 49804 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YoneticiHane

daha çok Çevrimdışı
  • *****
  • Administrator
  • Süper Üye
  • İleti: 1624
  • Karma: +21/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • YöneticiHane.COM
Uyap Doküman Dosyası (UDF) –PDF Olarak Kaydetme
14 Aralık 2017, Perşembe - 12:43
Uyap Doküman Dosyası (UDF) –PDF Olarak Kaydetme


Doküman Yönetim sisteminde kullandığımız Uyap Dosya Şablonunu veya DYS üzerinden yazılmış ve kurum müdürü tarafından onaylanmış bir üst yazıyı bazen e-mail yoluyla göndermek icap edebilir.
Böyle bir durumda dosyayı UDF uzantılı göndermek yerine PDF formatında göndermek gerekebilir. (Her bilgisayarda UDF programı yüklü olmayabilir.)
Şimdi UDF’yi nasıl PDF’e çevireceğiz ona bakalım. UDF editöründe dosya menüsünde ki PDF olarak kaydet işimize yaramayabilir.
Bunun yerine Dosya menüsünden – veya DYS üzerinden dosya açıkken yazdır diyeceğiz. Sonra resimdeki gibi yazıcının olduğu yerden pdf açma/okuma programımızı seçip yazdır dedikten sonra karşımıza gelen ekrandan dosyanın adını ve nereye kaydedeceğini seçip işlemi tamamlayabiliriz.PDF dosyaları için Foxit Reader programını kullanmanızı tavsiye ederim. (Fazla yer kaplamaz ve bilgisayarı kasmaz ve bir çok özelliği mevcut.)
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2020, Cuma - 23:11 Gönderen: YoneticiHane »
Facebook'ta PAYLAŞ
Saklamak değil, paylaşmak olsun özün. Eleştirmek değil, çözümü göstermek olsun sözün. Yıkmakta değil, yapmakta olsun gözün. Saldırmak değil, sarılmaktır çözüm.