1. Dönem Şube Öğretmenler Kurulu Toplantı Evrakları

YöneticiHane

Paylaşmak Güzeldir

Haberler: YöneticiHane'ye Hoş Geldiniz. Daha güzel bir ortam için sitemizi arkadaşlarınıza duyurmanızı ve etkin bir şekilde kullanmanızı bekliyoruz.


1. Dönem Şube Öğretmenler Kurulu Toplantı Evrakları (Okunma sayısı 7967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YoneticiHane

daha çok Çevrimdışı
  • *****
  • Administrator
  • Süper Üye
  • İleti: 1624
  • Karma: +21/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • YöneticiHane.COM
2018-2019 1. Dönem Şube Öğretmenler Kurulu Toplantısı Evrakları

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURULLARI VE ZÜMRELERİ YÖNERGESİ
(08.08.2018 Tarihli) Uygun Şekilde Hazırlanmıştır.Sınıf/şube öğretmenler kurulu

MADDE 10 – (1) Sınıf/şube öğretmenler kurulunun oluşumu; sınıf öğretmenler kurulu aynı sınıf seviyesinde, şube öğretmenler kurulu ise aynı şubede ders okutan öğretmenler ile rehberlik öğretmenlerinden oluşur. Ancak, okul öncesi eğitim kurumları ile ilkokullarda sınıf/şube öğretmenler kurulu oluşturulmaz.

(2)   Kurullar; ortaokul ve imam hatip ortaokullarında ekim, şubat ve haziran ayları içerisinde, ortaöğretim kurumlarında ise kasım ve nisan ayları içerisinde yapılır. İhtiyaç hâlle- rinde ise eğitim kurumu müdürünün, ilgili müdür yardımcısının, rehberlik öğretmeninin ya da sınıf/şube rehber öğretmeninin talebi ve eğitim kurumu müdürünün uygun görmesiyle toplanır. Sınıf/şube öğretmenler kurulu toplantıları ihtiyaca göre ayrı ayrı yapılabileceği gibi birleştirilerek de yapılabilir. Sene içerisinde yapılan toplantılarda, ders yılı başladıktan sonra yapılan ilk toplantıda görüşülen gündem ve alınan kararlar dışında yeni gündemler oluşmuş ise e-Kurul ve Zümre Modülünde sadece onlar için yeni bir toplantı kaydı oluşturulur. Yeni gündem oluşmamış ise alınan kararların gerçekleşme düzeyi değerlendirilerek sonuçları e-Kurul ve Zümre Modülüne işlenir. Ders yılı sonunda yapılan toplantıda ise eğitim ve öğretim yılı boyunca alınan kararlar ve sonuçları değerlendirilerek e-Kurul ve Zümre Modülüne işlenir ve sonucu işlenmemiş karar bırakılmaz.

(3)   Kurullar; Eğitim Kurullarının Toplantı Takvimi’nde belirtilen zaman dilimleri içinde konuyla ilgili hazırlanacak ve kurul üyelerine toplantı öncesi e-Kurul ve Zümre Modülü üzerinden duyurulacak gündem ile toplanır. Zorunlu durumlar dışında toplantıların tarihi, yeri ve gündemi en az 5 gün önceden ilgililere yazılı olarak gerektiğinde e-posta ve/ veya bilişim araçlarıyla da duyurulur.

TOPLANTI ŞEKLİ VE RAPORLAMA:

* Toplantı yapılırken yazıcı tarafından toplantı tutanağı yazılır.
* Ekte Paylaşılan Öğrenci Değerlendirme formu Sınıf Öğretmeni tarafından doldurulur.
* Ekte Paylaşılan Kararlar dosyası doldurulur. 1 Nüshası ŞÖK Karar defterine yapıştırılır. (Kararlar e-Müfredata işlenir)

Not: Toplantı tarihlerini Öğretmenler kurulunda almayı unutmayın.


« Son Düzenleme: 03 Eylül 2018, Pazartesi - 23:20 Gönderen: YoneticiHane »
Facebook'ta PAYLAŞ
Saklamak değil, paylaşmak olsun özün. Eleştirmek değil, çözümü göstermek olsun sözün. Yıkmakta değil, yapmakta olsun gözün. Saldırmak değil, sarılmaktır çözüm.