İkaz Alarm Tatbikatı ve Personel Tahliye Tatbikatı

YöneticiHane

Paylaşmak Güzeldir

Haberler: YöneticiHane'ye Hoş Geldiniz. Daha güzel bir ortam için sitemizi arkadaşlarınıza duyurmanızı ve etkin bir şekilde kullanmanızı bekliyoruz.


İkaz Alarm Tatbikatı ve Personel Tahliye Tatbikatı (Okunma sayısı 12286 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YoneticiHane

daha çok Çevrimdışı
  • *****
  • Administrator
  • Süper Üye
  • İleti: 1625
  • Karma: +21/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • YöneticiHane.COM
İkaz Alarm Tatbikatı ve Personel Tahliye Tatbikatıİlgi     : a) 05.01.2011 tarih ve B.08.0.İMD.0.14.00.00/30 sayılı yazı. (Genelge No: 2011/01),
             b) Millî Eğitim Bakanlığı İş Takvimi,
             c) Bakanlığımızın 06/02/2018 tarih ve 2543656 sayılı yazısı.       

            Bakanlığımızın ilgi (b) iş takviminde yer aldığı üzere 28 Şubat 2017  Sivil  Savunma gününde “İkaz-Alarm Tatbikatı”, 01-07 Mart deprem haftasında “Personel Tahliye Tatbikatı” yapılacaktır.
            İkaz-alarm tatbikatında; personel ve öğrenciler, sivil savunmanın önemi, tanım, kavram ve tedbirleri ile ikaz ve alarm işaretleri, Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) silahların etkileri, bunlara karşı korunma önlemleri, gizleme ve karartma konularında eğitim verilecek, alarm işaretleri üzerine planlı bir şekilde kurum, okul ve dersliklerin boşaltılarak sığınaklarda/ sığınma yerlerinde toplanmaları sağlanacaktır.     
           Personel tahliye tatbikatında; personel ve öğrencilere kurum ve okullarımızda can ve mal kaybının en aza indirilmesi için alınan/alınacak tedbirler ile deprem ve yangın eğitimi konularında eğitim verilerek kurum, okul ve dersliklerin planlı bir şekilde boşaltılması ve önceden belirlenen açık alanlarda hiçbir izdihama yol açmadan toplanmaları sağlanacaktır.    
           Gerek 28 Şubat sivil savunma gününde yapılacak ”İkaz-Alarm Tatbikatı”, gerekse 01-07 Mart deprem haftasında yapılacak “Personel Tahliye Tatbikatı” etkinliklerinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Belediye Başkanlıkları ( İtfaiye Dairesi Başkanlığı/İtfaiye Müdürlüğü/İtfaiye Amirliği) ile koordinasyona ve işbirliğine gidilecektir.Tatbikatların süresi içinde yapılmasının okul/kurum ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin sorumluluğundadır. 
         

NOT: Tatbikatın sonunda hazırlanan sonuç raporu formu doldurularak ilçe MEM'lere gönderilecek ve 1 nüshası okul sivil savunma dosyasında saklanacaktır.

Tatbikat Raporu Formu - Önceden Bölümde paylaşılmıştı.  TIKLAYIN
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2019, Cuma - 14:46 Gönderen: YoneticiHane »
Facebook'ta PAYLAŞ
Saklamak değil, paylaşmak olsun özün. Eleştirmek değil, çözümü göstermek olsun sözün. Yıkmakta değil, yapmakta olsun gözün. Saldırmak değil, sarılmaktır çözüm.