Vergi Bilincini Geliştirme Eğitimleri Forumu

YöneticiHane

Paylaşmak Güzeldir

Haberler: YöneticiHane'ye Hoş Geldiniz. Daha güzel bir ortam için sitemizi arkadaşlarınıza duyurmanızı ve etkin bir şekilde kullanmanızı bekliyoruz.


Vergi Bilincini Geliştirme Eğitimleri Forumu (Okunma sayısı 3994 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YoneticiHane

daha çok Çevrimdışı
  • *****
  • Administrator
  • Süper Üye
  • İleti: 1626
  • Karma: +21/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • YöneticiHane.COM
Vergi Bilincini Geliştirme Eğitimleri Forumu

İlgi: Temel Eğitim Genel Müdürlüğünde 16.01.2018 tarih ve 1167087 sayıda kayıt  gören Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının 15.01.2018 tarihli ve 62845061-602.05-E.4129 sayılı yazısı.

Bakanlığımız ve Maliye Bakanlığı işbirliğinde yürütülmekte olan "Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Stratejisi Eylem Planı" kapsamında çocuklar ve gençlerin vergi konusunda bilgilendirilmesi, toplumda vergi bilincinin yerleşmesi ve farkındalığının artırılması  amacıyla 2007 yılında verilmeye başlanan  eğitimlere ilköğretim kurumlarında devam edildiğinden bahisle 26 Şubat - 04 Mart 2018 tarihleri arasında kutlanacak olan 29. Vergi Haftası ve devamında Türkiye genelinde birinci kademe (3 ve 4. Sınıflar) ve ikinci kademe ( 5, 6, 7 ve 8. sınıflar) öğrencilerine Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve EBA’da yer alan eğitim videolarının gösteriminin sağlanarak eğitim alan öğrenci sayılarının   gönderilmesi  ilgi yazıyla istenilmektedir. 
Bu bağlamda; 
26 Şubat - 04 Mart 2018 tarihleri arasında kutlanacak olan 29. Vergi Haftası ve sonrasında konuyla ilgili sosyal etkinliklerin düzenlenmesi,
Okullarda derslerin işlenişinde vergi bilinci konusunun diğer derslerle ilişkilendirilmesi, Maliye Bakanlığınca konuyla ilgili olarak hazırlanan ve Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün http://f.eba.gov.tr/gib/ adresinde yer alan "Vergibilir" öğrenci içeriklerinin öğrencilere izletilmesi, Eğitim alan öğrenci sayılarının ekteki formata uygun olarak doldurulması ve  öğrencilerde vergi bilincinin artırılmasına yönelik yıl boyunca yapılan sosyal etkinliklere ilişkin il raporlarının hazırlanarak Maliye Bakanlığına iletilmek üzere 02 Mayıs 2018 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi, hususlarına ilişkin ilinizdeki okullara gerekli duyurunun yapılmasını rica ederim.


NOT: İlçe MEM'ler forumu kendilerinin belirledikleri tarihte isterler.

Yasin VURAL
Bakan a.
Genel Müdür V.
Facebook'ta PAYLAŞ
Saklamak değil, paylaşmak olsun özün. Eleştirmek değil, çözümü göstermek olsun sözün. Yıkmakta değil, yapmakta olsun gözün. Saldırmak değil, sarılmaktır çözüm.